Jeskyňář ožívá

Ahoj jeskyňáři!

Věci se po delší době daly do pohybu a začala modernizace webu www.jeskynar.cz, který letos oslaví 10 let své existence. Sice si server poslední dobou trošku pospal, ale práce na jeho upgrade již  probíhá a postupně budou přibývat i nové funkce. Pravděpodobně se neobjedeme při migraci obsahu bez spolupráce administrátorů jednotlivých webů, ale o tom je filosofie jeskyňáře od samého počátku.

V roce 2007 jsme řekli, že nabídneme jeskyňářům svobodný redakční systém pro psaní článků a tvorbu klubových stránek, aniž by bylo nutné zaplatit desetitisíce softwarové firmě za vývoj. A to se roky dařilo a vzniklo několik velmi rozsáhlých a informačně zajímavých webů. Nyní jsme konečně našli alternativu k modernizaci dosluhujícího redakčního systému a promysleli jsme, jak pokračovat dál.

V tuto chvíli spouštíme nový redakční systém, který je základem pro další rozvoj. Stávající weby, vzhledem ke komplikované migraci, ponecháváme na paralelně běžícím starém systému. Tohle by neměl být setrvalý stav, cílem je starý web časem vypnout. Nové weby již lze zakládat pouze zde.

S novým redakčním systémem spouštíme i blog.jeskynar.cz, na kterém umožníme publikovat i těm, kteří nepotřebují vlastní stránky. Chceme ho provozovat jako místo, kam se opět budou chodit jeskyňáři koukat, co je ve světě speleologie nového. Pokud tedy patříte mezi ty, kteří mají o čem psát a doposud jste nevěděli kam a jak, pak blog.jeskynar.cz je tu pro vás. Vytvořit příspěvek na blogu je totiž stejně snadné, jako napsat e-mail nebo příspěvek na facebook.

Vítejte mezi jeskyňáři na renovovaném serveru jeskynar.cz!

Napsat komentář

Přejít k navigační liště